Felismered milyen önkorlátozó szokások tartanak vissza attól, hogy önmagad legjobb verziója legyél.
Mit kapsz ebben a coaching csomagban?
A csomag ára: 72.000 Ft (18.000 Ft-ot spórolsz, 5 alkalom 4 áráért)
Az első konzultáció ingyenes, nem jár semmilyen elkötelezettséggel
Az első alkalommal feltérképezzük a problémákat, kijelöljük a célokat, és megmutatom a személyre szabott megvalósítási terved alapjait.
Az első alkalom egy 30 perces ingyenes helyzetfelmérés, ami semmilyen elkötelezettséggel nem jár. Ennek keretében megismerheted, hogy milyen konkrét lépések megtételére lesz szükséged a célod eléréséhez és feltérképezzük a közös munka lehetőségeit. Utána te döntöd el, hogy belevágsz-e az 5 alkalmas folyamatba.
Miért jobb a coaching, mintha egyedül akarnád megoldani a problémáidat?
Te mást látsz, mint ami a probléma. Az emberek sokszor csak a jéghegy csúcsát látják saját magukkal kapcsolatban, amiből nem tudjuk magunkat és az életünket objektíven látni.
A coaching által képes leszel kilépni eddigi rögzült szemléletmódodból és megérteni a problémák összetettségét, valamint képes leszel új, hatékonyabb módokon is gondolkozni, mely megmarad a coaching konzultációk befejeztével is. A legnagyobb áttöréseket pont ezek a felismerések és Aha! élmények hozzák.
Milyen módszerrel dolgozom? Avagy mi az a pszichológia fókuszú coaching és hogyan működik?
A munkámban ötvözöm a coaching gyakorlatiasságát és eredményorientáltságát, a pszichológia önfejlesztő módszereivel. Ennek az az előnye, hogy fel tudjuk ismerni az esetleges hátráltató, önszabotáló pszichés tényezőket, és el is tudjuk őket hárítani, így lesz bátorságod kilépni a komfortzónádból és élni a lehetőségekkel.
Mennyi idő után jelentkezik a coaching haszna?
A coaching már az első konzultáció után nagyon hasznos, mivel már az első alkalom után sokkal tisztábban fogod látni a problémádat, ami egyúttal új hajtóerőt és lelkesedést is ad. A legtöbb esetben az önismereted is megnő.
Mennyire kerülnek felszínre bizalmas, esetleg kellemetlen információk?
A coaching során Te döntöd el, hogy mit akarsz megosztani. Semmi olyan információt nem kell megosztanod magadról, ami kellemetlen érzéseket vált ki belőled. Ezen kívül, én mindent bizalmasan kezelek, amit megosztasz velem. Ami a konzultáción elhangzik nem kerül tovább.
Kell nekem coach?
Ahhoz, hogy el tudd dönteni szükséged van-e coachra, gondold át, hogy a következő szempontok igazak-e rád és a helyzetedre. Ha bármelyik is igaz, akkor Neked pont egy coach tud segíteni.
- Elakadtam egy konkrét kérdésben/helyzetben és egyedül nem tudom megoldani.
- Szeretnék praktikus megoldást találni egy problémára vagy egy cél elérésére.
- Szeretnék támogatást és motivációt egy külső személytől, hogy ki merjek lépni a komfort zónámból.
- Nem tudok/nem merek dönteni egy helyzetben vagy ugyanazokat a köröket futom le és nem jutok egyről a kettőre.
- Van egy fontos célom, de ahhoz, hogy megvalósítsam, szükségem van folyamatos visszajelzésre és az önbizalmam növelésére.
- A félelmeim visszatartanak a célom megvalósításától, de tisztábban látnék ha egy külső személlyel meg tudnám őket beszélni.
- Nem haladok a céljaim megvalósításával. Nem megy a tervezés, vagy folyton halogatok.
Hol és milyen keretek között zajlik egy coaching konzultáció?
A coaching konzultáción ketten vagyunk jelen, Te és én. Egy konzultáció egy 60 perces beszélgetésből áll, mely online, Zoom-on keresztül történik, tehát akkor is tudunk beszélni, ha másik városban, vagy másik országban vagy.
Miért éri meg a több alkalmas coaching csomag?
A több alkalmas coaching csomagok határidőt adnak neked is és a nekem is, hogy adott célt időre teljesítsünk, és nyomon tudjuk követni a változást. Ez garancia neked arra, hogy adott időn belül megkapod, amiért jöttél, és tudod, hogy nem fogsz hónapokat vagy éveket eltölteni beszélgetéssel. Ezen kívül, csomagban jóval kevesebbe kerül, mintha alkalmanként fizetnél.
Miért adott hosszúságú a csomag?
Az adott témakörökhöz tartozó csomagok hosszát az ügyfél tapasztalat és a komplexitás határozza meg.
Mások milyen sikereket értek el a közös munkánk során:
Daniella (50)
számára az jelentette a legnagyobb nehézséget, hogy képes volt a kimerültségig hajszolni magát, mert azt hitte, hogy ha lazít, akkor nem fog kelleni a munkahelyén. Számára nem volt más opció, mint legjobbnak lenni.
“Nem tudom más hogyan csinálja, hogy kikapcsolja a gépét fél 5-kor. Én nem tudom megtenni.”.
A teljesítménykényszer és a maximalizmus egy gyerekkorban kialakult negatív énképből eredt, miszerint nem tudott megfelelni a szülei elvárásainak. Egy kis dicséretért rengeteget kellett dolgoznia. Emellett úgy érezte, mindent magának kell megoldania, és rettenetesen zavarta, ha valakitől kapott valamit, azonnal “ki kellett egyenlítenie a számlát.” Emiatt nehezére esett a női szerep felvállalása a kapcsolataiban, mert ott is ő vált a problémamegoldóvá, nem tudta elfogadni a segítséget. “Beleférfiasodtam a kapcsolataimba.” Közben pedig azt érezte, hogy kihasználják, mert mindig csak ő tett másokért, és visszautasította a viszonzást.
A munkánk nagy részét az töltötte ki, hogy a gyermekkorban berögzült hiteket és lelkiismeret furdalást átalakítsuk és új, pozitív szabályokat hozzunk létre. Helyzetgyakorlatokon keresztül Daniella megtapasztalta, hogy hogyan működik a helyes adok-kapok egyensúly a kapcsolataiban. Megtanulta elfogadni a segítséget anélkül, hogy önzőnek érezte volna magát, és kialakítottunk egy öngondoskodó szokást, amikor kizárólag magával foglalkozott anélkül, hogy ezt “ki kellett volna érdemelnie.”
Gyöngyvér (45)
képes volt belebetegedni abba, hogy teljesíthetetlen elvárásokat állított magának, és amikor lelkileg már nem bírta tovább a terhelést, bűntudatot érzett amiatt, hogy nem tud higgadtan helytállni. Gyerekkorból ezt tanulta: “Ha jól érzem magam, akkor gondot okozok másnak és magamnak is.”
Mivel könyörtelen volt saját magával, ezt tanította a környezetének is. Már nemcsak ő várta el magától a teljesíthetetlent, hanem a párja és a gyerekei is, akik megszokták, hogy ez a normális.
Gyöngyvér esetében nem volt elég helyrerakni a könyörtelen elvárásokat a fejében, meg kellett tanítania a környezetét is arra, hogy alkalmazkodjanak hozzá, és vegyék ki a saját részüket a problémákból. Ehhez több kommunikációs és konfliktuskezelési stratégia megtanulására és gyakorlására volt szükség.
Gyöngyvérnek jelentősen át kellett alakítania az életvitelét, mivel az egész addig életét saját maga kihasználására rendezte be. Az új szabályoknak köszönhetően, amiket Gyöngyvér vezetett be, sokkal jobb lett a kapcsolata a családjával és önmagával is. Megnőtt az önbecsülése is, és jobb anyának érezte magát azáltal, hogy a gyerekeinek jó példát mutatott és mivel nem csinált meg helyettük mindent, megtanította őket az önállóságra is.
János (30)
erős szorongással keresett meg. Kudarctól való félelme annyira kikészítette, hogy hónapokon keresztül nem tudott aludni. Akkori munkahelyéről azért készült elmenni, mert nem érezte magát a helyén, és olyan jellegű munkát kellett végeznie, amiben inkompetensnek érezte magát. Ugyanakkor félt a munkahelyváltástól, hogy cseberből vederbe esik és erőt vett rajta a bukástól való félelem, hogy az új munkahelyén sem tudja megállni majd a helyét.
A stressz annyira erős volt benne, hogy halogatta a dolgait. “Ha megcsörren a telefon, már görcsbe rándul a gyomrom és nem akarom felvenni.”
János esetében az átkeretezés technikáját alkalmaztuk, ami által a bénító félelmet átalakítottuk egy pozitív érzéssé. Ezen kívül minden egyes stresszt okozó jelenségre (triggerre) kialakítottunk egy öngondoskodó szokást, amivel egyensúlyba tudja magát hozni, hogy az érzelmei ne uralkodjanak el rajta és ne bénítsák meg.
A konzultációk alatt János egyre nagyobb biztonság érzetre és önbizalomra tett szert, és a tanult szokásoknak köszönhetően képes volt a váratlan, ismeretlen helyzetekben is higgadtan és átgondoltam cselekedni.